Aktualności archiwalne z 2009 roku:

09.12.2009r.

W środę 09.12.2009 r. o godz. 18:00 w Restauracji „Szkiełka” w Łowiczu odbyło się spotkanie opłatkowe, którego organizatorem była Fundacja „Czyń Dobro im. Jana Pawła II”. Z pośród zaproszonych gości na spotkanie przybyli przedstawiciele firm wspomagających fundację oraz przedstawiciele Władz Miasta: Burmistrz Miasta Łowicza – Krzysztof Jan Kaliński, Wiceburmistrz Miasta Łowicza – Bogusław Bończak, Przewodniczący Rady Miejskiej – Henryk Zasępa. Przedstawiciele Powiatu: Wicestarosta Powiatu Łowickiego – Bolesław Heichman. Przedstawiciele Kościoła: JE. KS. Bp. Andrzej F. Dziuba, J.E. Ks. Bp. Alojzy Orszulik, Ks. Prałat Wiesław Wronka, Ks. Adam Matysiak. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli różnych ugrupowań politycznych reprezentujących nasze społeczeństwo w Sejmie: Posłowie na sejm RP Agnieszka Hanajczyk, Artur Dunin, Marek Matuszewski i Senacie: Senator RP Przemysław Błaszczyk.

Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od przywitania zgromadzonych gości przez Eryka Bogusza - nowego stażystę fundacji, który podziękował za przybycie wszystkim gościom i przedstawił plan spotkania. Następnie głos zabrał Prezes Fundacji – Wojciech Urbanek, który podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasza Fundacja może w pełni realizować swoje założenia dotyczące budowy Domu Pogodnej Starości. Po oficjalnym wystąpieniu Prezesa Fundacji Pani Poseł Agnieszka Hanajczyk podziękowała wszystkim za bezinteresowność i chęć pomocy. W podzięce za trud jaki wszyscy wkładają w realizację założeń Fundacji Pani Poseł przekazała na ręce Prezesa świecę, która ma symbolizować światło. Następnie Ks. Adam Matysiak odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa. Głos zabrał J.E. Ks. Bp. Andrzej F. Dziuba. W trakcie swojego przemówienia złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe. Wspomniał także o najważniejszych wartościach jakimi powinniśmy kierować się w naszym życiu. J.E. Ks. Bp. Senior - Alojzy Orszulik pobłogosławił opłatki i zaprosił do podzielenia się nimi. Po części oficjalnej zgromadzeni goście spożyli wspólnie wigilijny posiłek.

O dobroci i szczerych sercach przypominać nam będą pamiątkowe wpisy zaproszonych gości do kroniki naszej fundacji.

01.12.2009r.

Dnia dzisiejszego staż w Fundacji „Czyń Dobro im. Jana Pawła II” w Łowiczu rozpoczął Eryk Bogusz. Życzymy owocnej współpracy z naszą fundacją.

30.11.2009r.

W dniu dzisiejszym Rafał Wróbel ukończył staż pracy w Fundacji „Czyń Dobro im. Jana Pawła II” w Łowiczu. Rada i Zarząd Fundacji składają serdecznie podziękowania za wniesiony wkład pracy na rzecz naszej fundacji. Życzymy sukcesów na dalszej drodze zawodowej.

18.11.2009r.

W dniu dzisiejszym zakończą się prace ciesielskie i dekarskie na pierwszej części budynku Domu Pogodnej Starości w Łowiczu.

13.11.2009r.

Cieśle zakończyli już pracę nad pokryciem papą więźby dachowej części dachu od ul. Papieskiej. Część dachu od ul. Jana Pawła II nie została jeszcze skończona. Do pokrycia pozostał jeszcze niewielki kawałek nad klatką schodową. Nadal będą trwały prace nad murowaniem kominów z cegły klinkierowej.

06.11.2009r.

Na terenie budowy nadal trwają prace związane z pokryciem papą połaci dachowej. Ponadto wymurowano kolejne kominy z cegły klinkierowej. Obecnie na dachu budynku Domu Pogodnej Starości widnieje sześć kominów klinkierowych.

30.10.2009r.

Na terenie Domu Pogodnej Starości w Łowiczu nieustannie trwają prace przy pokryciu papą więźby dachowej. Wymurowane zostały kolejne trzy kominy klinkierowe.

23.10.2009r.

Na koniec tygodnia pracownicy firmy „BUDOWA” wymurowali dwa kominy klinkierowe nad więźbą dachową. Nie zakończyły się jeszcze roboty związane z pokryciem papą więźby dachowej.

20.10.2009r.

Firma „BUDOWA” rozpoczęła murowanie kominów klinkierowych nad więźbą dachową. Ponadto nadal trwają prace nad pokryciem papą połaci dachowej.

17.10.2009r.

W dniu dzisiejszym w Sali Konferencyjnej Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu odbyło się uroczyste zakończenie prac przy pokryciu więźbą dachową pierwszej części budynku Domu Pogodnej Starości w Łowiczu. Na zaproszenie Rady i Zarządu Fundacji na spotkanie przybył poseł na Sejm RP Artur Dunin, J.E. Ks. Bp Andrzej F. Dziuba, Fundatorzy oraz osoby wspierające budowę. O godzinie 12:00 zaproszeni goście zwiedzili plac budowy a następnie udali się na poczęstunek, gdzie J. E. Ks. Bp Andrzej F. Dziuba – Przewodniczący Rady Fundacji wygłosił przemówienie, w którym podziękował wszystkim darczyńcom za okazywane wsparcie.

15.10.2009r.

Na terenie budowy wciąż trwają prace związane z więźbą dachową. Robotnicy przystąpili do bicia desek oraz krycia papą połaci dachowych. Murowane są lukarny oraz kominy

13.10.2009r.

Plac budowy Domu Pogodnej Starości w Łowiczu odwiedzili przedstawiciele Zakonu Kawalerów Maltańskich, którzy przyjechali na zaproszenie J.E. Ks. Bp. Andrzeja F. Dziuby. Podczas pobytu na placu budowy towarzyszyli im Prezes Fundacji Wojciech Urbanek oraz Wiceprezes ks. Wiesław Wronka, którzy zapoznali gości z powstającym dziełem. Członkowie Zakonu Kawalerów Maltańskich wyrażali żywe zainteresowanie przedsięwzięciemf, którego realizatorem jest Fundacja „Czyń Dobro im. Jana Pawła II”.

8.10.2009r.

W dniu dzisiejszym odbyły się trzecie zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne z Orlenem”.

25.09.2009r.

Na placu budowy pracownicy firmy „Budowa” nie zwalniają tempa. Obecnie trwają pracę nad więźbą dachową.

24.09.2009r.

Na nowym stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu odbyły się drugie zawody XVI edycji „Czwartków Lekkoatletycznych z Orlenem”. Podczas zawodów emocji nie zabrakło, dzieci dzielnie walczyły o jak najlepsze czasy w konkurencjach biegowych, jak i najlepsze wyniki w konkurencjach technicznych. Miłą niespodziankę sprawili Łowiccy organizatorzy, którzy zaprosili do Łowicza Artura Partykę, zdobywcę dwóch medali na Igrzyskach Olimpijskich i trzech medali na Mistrzostwach Świata na otwartym stadionie. Zaproszony gość chętnie odpowiadał na zadane mu pytania, dawał autografy a także udzielał wskazówek młodym zawodnikom skaczącym wzwyż.

15.09.2009r.

W dniu dzisiejszym odbyła się Ogólnopolska inauguracja XVI edycji „Czwartków Lekkoatletycznych z Orlenem”. Wydarzeniu temu towarzyszyło otwarcie nowego stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu. W uroczystej ceremonii udział wzięli znakomici goście. Do Łowicza przybyli m.in. olimpijczycy: Marian Woronin, Marian Sypniewski, Zenon Licznerski, Mieczysław Nowicki, a także przedstawiciele świata polityki Andrzej Person, Artur Dunin, Agnieszka Hanajczyk. Nie zabrakło prezesa Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży” Andrzeja Majkowskiego. Podczas ceremonii otwarcia stadionu doszło do oficjalnego przecięcia wstęgi przez przybyłych gości, następnie Ks. Rafał Babicki, wikariusz z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza, poświęcił nowy obiekt. Sygnał do rozpoczęcia zawodów dał Piotr Antosik, mistrz Polski juniorów w rzucie oszczepem, który tego dnia rzucał piłeczką palantową ustanawiając rekord obiektu. Za raz po tym do rywalizacji przystąpiły dzieci.      Zapraszamy na drugie zawody XVI edycji „Czwartków Lekkoatletycznych”, które odbędą się 24.09.09 r. o godz. 14:00. Warty podkreślenia jest fakt, że na najbliższych zawodach na stadionie Łowickiego OSiR gościli będą: zdobywca dwóch medali na Igrzyskach Olimpijskich i trzech medali na Mistrzostwach Świata na otwartym stadionie - Artur Partyka oraz zdobywca brązowego medalu na Mistrzostwach Świata w Berlinie - Sylwester Bednarek.

13.08.2009r.

W dniu 13.08.2009 roku w Urzędzie Miasta Łowicza odbyło się kolejne spotkanie dotyczące zawodów pod nazwą „Czwartki Lekkoatletyczne”. W rozmowach, które miały na celu dopięcie szczegółów związanych z ceremonią otwarcia łowickich zawodów, udział wzięli Burmistrz Łowicza - Krzysztof Jan Kaliński, Wiceburmistrz Łowicza - Bogusław Bończak, Dyrektor łowickiego OSiR - Zbigniew Kuczyński, Prezes Fundacji „Czyń Dobro im. Jana Pawła II” - Wojciech Urbanek, oraz pracownicy Urzędu Miasta w Łowiczu. Podczas spotkania podjęto szereg istotnych decyzji. Przede wszystkim ustalono, że ceremonia otwarcia zawodów odbędzie się 15.09.2009 roku o godzinie 11:00, natomiast dzieci do zmagań sportowych przystąpią o godzinie 12:00. Na spotkaniu ponadto sporządzono listę osób zaproszonych na uroczyste otwarcie zawodów.

10.07.2009r.

Na placu budowy trwają przygotowania do prac związanych z położeniem dachu na części mieszkalnej budynku Domu Pogodnej Starości.

25.06.2009r.

Na terenie budowy Domu Pogodnej Starości robotnicy przystąpili do mocowania konstrukcji stalowej połaci dachu oraz murowania kominów wentylacyjnych.

24.06.2009r.

W dniu dzisiejszym w Łowickim Ratuszu odbyło się spotkanie dotyczące Czwartków Lekkoatletycznych. Udział w spotkaniu wzięli: Burmistrz Łowicza - Krzysztof Jan Kaliński, Wiceburmistrz Łowicza - Bogusław Bończak, Dyrektor Łowickiego OSiR - Zbigniew Kuczyński, Prezes Fundacji - Wojciech Urbanek, Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki - Artur Michalak, Zastępca Naczelnika Spraw Społecznych – Małgorzata Nowak oraz zaproszeni goście, w tym organizatorzy Czwartków Lekkoatletycznych w Skierniewicach. Podczas spotkania podjęto decyzję, że zawody odbywać się będą cyklicznie w czwartki o godzinie 14:00. Ustalono, że zawody na jesieni odbywać się będą w dniach 17.09, 24.09, 01.10, 08.10. W czasie rozmów organizatorzy Czwartków Lekkoatletycznych ze Skierniewic dzielili się swoimi doświadczeniami z lat wcześniejszych. Zaproponowali także organizatorom z Łowicza wszelką pomoc w sprawach zawodów.

27.05.2009r.

W dniu dzisiejszym w Łowickim ratuszu odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Łowicza – Krzysztofa Jana Kalińskiego oraz Prezesa Fundacji „Czyń Dobro im. Jana Pawła II”- Wojciecha Urbanka z wójtami Gmin Powiatu Łowickiego. Podczas spotkania rozmawiano na temat organizacji „Czwartków Lekkoatletycznych”, które odbywać się będą od sezonu 2009/2010 w Łowiczu. Podczas rozmów ustalono, że inauguracja „Czwartków Lekkoatletycznych” będzie miała miejsce 17.09.2009 roku na stadionie OsiR w Łowiczu przy ul. Jana Pawła II 3. Organizatorzy zadecydowali, że zawody rozpoczynały się będą o godzinie 14:00.

22.05.2009r.

Dnia 27 maja 2009 roku w łowickim Ratuszu odbędzie się spotkanie burmistrza Miasta Łowicza oraz Prezesa Fundacji z wójtami gmin powiatu Łowickiego. Tematem rozmów będzie organizacja „Czwartków lekkoatletycznych”, które od roku szkolnego 2009/2010 odbywać się będą na stadionie OSiR w Łowiczu.

21.05.2009r.

Prezes Fundacji Pan Wojciech Urbanek uczestniczył w spotkaniu na temat organizacji „Czwartków lekkoatletycznych” dla dzieci ze szkół podstawowych z powiatu łowickiego. Spotkanie to odbyło się w Łowickim Ratuszu.

07.05.2009r.

W czwartek 7 maja 2009 odbyło się Walne Zgromadzenie Fundatorów „Fundacji „Czyń Dobro im. Jana Pawła II” w Łowiczu. Podczas spotkania przyjęto jednogłośnie sprawozdanie finansowe za rok 2008 oraz udzielono absolutorium członkom Zarządu za rok 2008. Ponadto wybrano nowego członka Rady Fundacji – p.Stanisława Jachyrę.

06.05.2009r.

Zarząd Fundacji uczestniczył w uroczystościach nadania honorowego obywatelstwa miasta Łowicza J.E. Biskupowi Andrzejowi F. Dziubie, który jest przewodniczącym Rady Fundacji.

29.04.2009r.

Dnia 7 maja 2009 roku o godz. 19:00 w Sali Konferencyjnej Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu odbędzie się Walne zgromadzenie Fundatorów Fundacji „Czyń Dobro im. Jana Pawła II”.      
Proponowany porządek obrad posiedzenia:        
1.    Otwarcie posiedzenia.        
2.    Wybór Przewodniczącego posiedzenia.        
3.    Stwierdzenie prawidłowości zwołania posiedzenia oraz jego zdolności do podejmowania uchwał.       
4.    Zatwierdzenie porządku obrad.        
5.    Przedstawienie przez Prezesa Zarządu Fundacji sprawozdania z działalności Fundacji w 2008roku, w tym sprawozdania finansowego oraz sprawozdania merytorycznego oraz planów na dalszą działalność Fundacji.        
6.    Dyskusja.        
7.    Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia akceptacji dla działalności Zarządu i Rady Fundacji w 2008 roku.        
8.    Sprawy różne.        
9.    Zakończenie obrad.

18.04.2009r.

Po zimowej przerwie firma "ECO-RESORT" z Łowicza wznowiła prace na terenie budowy Domu Pogodnej Starości w Łowiczu. Na ten etap zaplanowano zadaszenie ½ części mieszkalnej budynku.

06.04.2009r.

W dniu dzisiejszym o godz. 17:00 w Katedrze Łowickiej odbył się koncert Orkiestry Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego. Koncert ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Organizatorami koncertu byli:

26.03.2009r.

Prezes zarządu Fundacji - Wojciech Urbanek złożył w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi wniosek "Złoty wiek życia w Łowiczu - Budowa Domu Pogodnej Starości" o dofinansowanie budowy Domu Pogodnej Starości w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa łódzkiego, Działanie V.2 Inrastruktura pomocy społecznej.

18.02.2009r.

Fundacja „Czyń Dobro im. Jana Pawła II” podpisała umowę z firmą z Lublina, dotyczącą przygotowania studium wykonalności projektu pod tytułem "Złoty wiek życia w Łowiczu - budowa Domu Pogodnej Starości". Projekt ten zostanie złożony w Urzędzie Wojewódzkim w celu pozyskania środków z Unii Europejskiej.

21.01.2009r.

Stażyści Fundacji - Rafał Wróbel i Damian Rybusiewicz rozpoczęli intensywną reklamę dotyczącą przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji. W tym celu rozdawali ulotki w różnych zakładach pracy, szkołach i instytucjach Łowicza.