grudzień


Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy takiej odmiany losu, by dobro w nim zwyciężyło i królowało. Cytując myśli chrześcijańskich mistrzów życia duchowego: “każde wyrządzone dobro do ciebie powróci”, zachęcamy do dalszej działalności na rzecz odmiany losu tych, którzy sami nie mogą o to zadbać – ludzi starszych I wymagających opieki. Niech przytoczona sentencja stanowi również szczere życzenia na Święta I Nowy Rok. Niech czynienie dobra oraz doświadczanie dobra od innych będzie udziałem wszystkich Dobroczyńców naszej fundacji, bowiem: “...kto czyni dobrze, jest z Boga” (3J11)


 

 

Spotkanie opłatkowe naszej fundacji.


W środę 10 grudnia 2014 roku o godz. 18:00 w Restauracji „Szkiełka” w Łowiczu odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe, którego organizatorem była fundacja "Czyń Dobro im. Jana Pawła II". Z pośród zaproszonych gości na spotkanie przybyli przedstawiciele Władz Miasta i Powiatu, przedstawiciele Kościoła: JE. KS. Bp. Andrzej F. Dziuba, Ks. Prałat Wiesław Wronka (wice prezes fundacji), oraz przedstawiciele firm wspomagających fundację. Na spotkanie przybyło 40 osób.

Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od przywitania zgromadzonych gości przez P. Wojciecha Urbanka- Prezesa Fundacji, który podziękował wszystkim pomagającym i wspierającym dzieło budowy Domu Pogodnej Starości. Następnie po przemowie Ks. Biskupa, zgromadzeni goście przystąpili do łamania się opłatkiem i zasiedli wspólnie przy stole.

 

 

 

 

 

 

Nowa ulotka Fundacji "Czyń Dobro im. Jana Pawła II"

 

 

 

listopad

 

Rada i Zarząd Fundacji pragnie złożyć najserdeczniejsze podziękowania p. Robertowi Sikorskiemu - kandydatowi na Burmistrza Miasta Łowicz za złożoną darowiznę na rzecz budowy Domu Pogodnej Starości.

Życzymy jednocześnie powodzenia w nadchodzących wyborach samorządowych.

 

październik


W niedzielę 26 października plac budowy Domu Pogodnej Starości odwiedzili Marszałek Województwa Łódzkiego - Witold Stępień oraz Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat.

 


W sobotę 25 października ukończono już wszystkie prace przy pokryciu dachowym.

Rada i Zarząd Fundacji dziękuje wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia, w szczególności wykonawcom za sprawne i rzetelne wykonanie pracy oraz firmom dostarczającym niezbędne materiały.


 

 


 

W sobotę 11 października na placu budowy Domu Pogodnej Starości odbył się grill. Z pośród zaproszonych gości na spotkanie przybyli przedstawiciele Władz Miasta i Powiatu, przedstawiciele Kościoła: JE. KS. Bp. Andrzej F. Dziuba, J.E. Ks. Bp. Alojzy Orszulik, Ks. Prałat Wiesław Wronka  oraz przedstawiciele firm wspomagających fundację. Na spotkanie przybyło około 40 osób.


wrzesień

 

Trwają prace nad montażem ostatnich (część 6, 7 i 8) pokryć dachowych.


 

Dnia 12 września ukończono montaż pokrycia dachowego na połowie budynku Domu Pogodnej Starości (część 3, 4 i 5 dachu).

 

 

 


 

Zasadzono kolejne drzewo symbolicznie upamiętniające jeden z ważniejszych etapów budowy, którym jest obecnie montaż pokrycia dachowego.

Z firmy "Konstrukcja" dąb zasadził Sylwester Wysocki.

 

 

Do końca sierpnia udało się już zakończyć część pierwszą oraz drugą pokrycia dachowego.


 

 

sierpień

Stan prac na dzień 19.08.2014r.

 


Dnia 2 sierpnia bieżącego roku rozpoczęły się prace związane z wymianą pokrycia dachowego budynku Domu Pogodnej Starości.

Dach budynku zostanie finalnie pokryty blachą typu PURMAT® koloru R023.

 

Prace montażowe wykonują firmy:

- "Konstrukcja" - Sylwester Wysocki (Łowicz, ul. Skotnickiego 16)

- Zakład Remontowo - Budowlany - Hubert Wysocki (Łowicz, ul. Skotnickiego 16)

 

materiały budowlane dostarcza:

- firma "Dach-Lux" (Łowicz, ul. Jana Pawła II 23)

 

Blachę dostarcza firma Pruszyński.

Okna dostarcza firma Fakro.

 


 

 

 

  

Stan budowy na dzień 1 sierpnia 2014r.


lipiec

 

Fundacja "Czyń Dobro im. Jana Pawła II" jest już na Facebooku !

Serdecznie zapraszamy na naszego fanpage-a, wystarczy kliknąć poniżej.

 

tekst alternatywny

 

 

maj

 

Fundacja dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli za przekazanie 1% swojego podatku.

Nawet niewielkie sumy wpłacone przez dużą liczbę osób , będą w znacznym sposób wspierały to piękne dzieło , które będzie służyło ludziom . Będzie to też żywy pomnik wybudowany naszemu wielkiemu rodakowi ,

świętemu Janowi Pawłowi II


 

 

kwiecień


Rada i Zarząd Fundacji składają najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.


Dnia 05.05.2014 roku o godzinie 18:00 w Sali Konferencyjnej Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu odbędzie się             Walne Zgromadzenie Fundatorów Fundacji "Czyń Dobro im. Jana Pawła II".

Proponowany porządek obrad posiedzenia:


 

marzec


Firma "BUDOWA" zakończyła stawianie ścian działowych na dwóch pierwszych kondygnacjach budynku.

Prace murarskie trwały około dwa miesiące, przy czym zużyto ponad 14 palet cegły.

 

luty

 

Fundacja „Czyń Dobro im. Jana Pawła II”  prosi  o przekazanie 1% podatku na budowę Domu Pogodnej Starości w Łowiczu. Liczy się każda złotówka . Nawet niewielkie sumy wpłacone przez dużą liczbę osób , będą w znacznym sposób wspierały to piękne dzieło , które będzie służyło ludziom . Będzie to też żywy pomnik wybudowany naszemu wielkiemu rodakowi , błogosławionemu  Janowi Pawłowi II .

1 procent podatku

 

styczeń

 

Szanowni Państwo. Od dnia 01.01.2014 do 30.04.2014 roku w biurze Fundacji mieszczącym się na ulicy Papieskiej 6 można skorzystać z darmowego rozliczenia podatkowego za rok 2013. Rozliczenie roczne dotyczy PIT-u 37 wraz z załącznikiem PIT/0, rozliczenia indywidualne, wspólnie z małżonkiem oraz osób samotnie wychowujących dzieci a także emeryci i renciści. Stażysta biura Fundacji przyjmuje osoby zainteresowane w godzinach 8:00 - 16:00 w dni robocze.